Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola, oto kilka kluczowych powodów, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:
Wspieramy rozwój emocjonalny, społeczny, intelektualny i fizyczny dziecka. Programy edukacyjne dostosowane są do wieku, rozwijamy umiejętności komunikacyjne, kreatywność i zdolności poznawcze.
Wspieramy w kształtowaniu pozytywnych zachowań społecznych aby dziecko potrafiło zgodnie funkcjonować w grupie, nawiązywać relacje z rówieśnikami, rozwiązywać konflikty i współpracować. Te umiejętności są kluczowe zarówno w dalszym życiu jak i na kolejnych szczeblach edukacji.
Świadomie kreujemy działania edukacyjne by przygotować dzieci do szkoły. Rozwijamy nawyki, takie jak skupienie uwagi, przestrzeganie zasad i organizacja czasu. Kształtujemy fundamenty dla przyszłego sukcesu w edukacji szkolnej. Kładziemy nacisk na rozwój poznawczy w zakresie doskonalenia pamięci wzrokowej i słuchowej, analizy i syntezy wzrokowej, umiejętności słuchowo – językowych, logicznego myślenia i umiejętności matematycznych. W sposób szczególny skupiamy się na wspomaganiu gotowości do nauki czytania i pisania.
Poprzez różnorodne zajęcia artystyczne, muzyczne, plastyczne czy ruchowe, dajemy dzieciom możliwość odkrywania swoich zainteresowań i talentów, które będą rozwijać w przyszłości. Oferujemy szeroką gamę zajęć dodatkowych. Dzięki licznym wyjściom oraz wycieczkom dajemy dzieciom możliwość poznawania nowych miejsc oraz zdobywania wiedzy o świecie w bezpośrednim działaniu. Uczymy zdrowej rywalizacji i motywacji do wysiłku poprzez różnorodne konkursy.
Wspieramy w dążeniu do samodzielności na miarę możliwości dziecka. Pomagamy w wykonywaniu prostych czynności samodzielnie, takich jak ubieranie się, jedzenie czy sprzątanie, co buduje pewność siebie i niezależność naszych podopiecznych
W przedszkolu pracują wykwalifikowani pedagodzy, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i potrafią dostosować metody nauczania do ich indywidualnych potrzeb. Naszą kadrę charakteryzuje pasja, profesjonalizm, kreatywność i chęć ciągłego rozwoju oraz podnoszenia swoich kompetencji.
Jesteśmy przygotowani do podejmowania wyzwań w zakresie specjalnych potrzeb edukacyjnych. W ramach statutowej działalności oferujemy specjalistyczne wsparcie dla potrzebujących dzieci. Oferujemy pomoc psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy / neurologopedy.
Pomagamy dzieciom radzić sobie z emocjami, uczymy wyrażania uczuć i reagowania na trudne sytuacje.
Dla wychowanków wymagających szczególnej pomocy w budowaniu kompetencji społecznych dysponujemy możliwością w wsparcia w postaci zajęć grupowych TUS (Trening Umiejętności Społecznych)
Jesteśmy otwarci na współpracę, angażujemy rodziców w różne inicjatywy, co pozwala budować silną relację między dzieckiem, rodzicem i placówką. Nasi pedagodzy chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, na bieżąco informują o postępach, potrzebach i ewentualnych trudnościach dziecka. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna skierowana jest również do rodziców w zakresie wsparcia i rozwijania kompetencji wychowawczych.
Adaptacja do przedszkola to proces, który pozwala dziecku stopniowo przyzwyczaić się do
nowego środowiska, osób i rytmu życia przedszkolnego
Oto kluczowe zasady, które pomagają w udanej adaptacji:
na krótki czas pod opieką bliskich osób.
dziennie, a czas ten stopniowo wydłużać.
co daje poczucie bezpieczeństwa.
posiłki, drzemki).
przedszkola, a po obiedzie wrócę po Ciebie”.
dziecka.
rozstaniu.
reakcje.
jego odpowiedzi.
i pytaj o jego postępy.
bezpieczniej.
nowego środowiska.
czuło stabilność.
Pamiętaj, że proces adaptacji jest indywidualny i wymaga czasu, wsparcia i empatii. Ważne,
aby dziecko czuło się bezpieczne i akceptowane.
Decyzja o wyborze zerówki przedszkolnej lub szkolnej powinna być dobrze przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Pamiętaj, że najważniejsze jest dobro malucha – jego emocjonalne przygotowanie do nowego etapu życia. Zanim podejmiesz decyzję, porozmawiaj z dotychczasowym wychowawcą dziecka i samym dzieckiem. Zrozumienie jego potrzeb i obaw pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję!