1 października 2014 roku dwie grupy z „Pszczółki” i „Tygryski” odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Pod Gruszą” w Gruszowie. Dzieci i panie nauczycielki przywitała bardzo miła i energiczna gospodyni.

Jesienią na wsi jest bardzo pięknie, o czym mogły przekonać się dzieci, które miały okazję poznać i częściowo uczestniczyć w życiu ludzi na wsi.

Zwiedzanie gospodarstwa rozpoczęło się od tarasu, gdzie na wszystkich czekała niespodzianka …

Dzieci mogły samodzielnie wykonać przetwory z ekologicznych jabłek. Dzielnie kroiły,

a potem wkładały owoce do słoiczków. Następnie pan gospodarz rozpalił specjalny piec do którego trafiły przygotowane słoiki. Podczas gdy słoiki grzały się w piecu, grupy zwiedzały całe gospodarstwo-było kopanie i zbieranie ziemniaków, wrzucanie ich do paleniska, karmienie zwierzątek, przejażdżka traktorem i jazda konna.

Zmęczeni wrócili do chaty, gdzie czekał pyszny obiad – naleśniki i kompot! Jeszcze kilka chwil w ogrodzie i niestety trzeba było wracać do przedszkola, ale za to z naszymi pysznymi przetworami!

Zachęcam do oglądnięcia galerii!

Galeria
miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka